فروشگاه های PS3، Vita و PSP اواخر امسال بسته می شوند

فروشگاه های PS3، Vita و PSP اواخر امسال بسته می شوند

سونی اعلام کرده است که اواخر امسال فروشگاه پلی استیشن را در فروشگاه های PS3، Vita و PSP تعطیل خواهد کرد. به محض بسته شدن، بازیکنان دیگر قادر به خرید دیجیتالی یا خرید DLC در هر یک از سیستم عامل های مربوطه نخواهند بود.

فروشگاه های PS3 و PSP در تاریخ 11 تیر رسماً بسته می شوند، در حالی که فروشگاه PS Vita در تاریخ 5 شهریور تعطیل می شود. پس از این تاریخ ها، شما می توانید بازی ها و ویدیوهایی را که قبلاً خریداری کرده اید بارگیری و بازی کنید اما شما نمی توانید یک بازی را بصورت دیجیتالی خریداری کنید.

طبق سوالات متداول PlayStation که تغییرات اعلام شده است، پس از آن تاریخ ها دیگر نمی توانید از طریق این سیستم ها بودجه اضافه کنید – اما هر پول در کیف پول شما به PS4 یا PS5 منتقل می شود.

با توجه به اینکه مایکروسافت متعهد شده است که به بازی بازان Xbox اجازه دهد بازی های اصلی Xbox، Xbox 360 و Xbox One را در کنسول های Xbox Series X و Series S انجام دهند، ناامید کننده است که سونی یکی از تنها راه های خرید کاتالوگ پشتی خود را حذف کند. همچنین بحث قدیمی ویترین فروشگاه های دیجیتال و اینکه چه اتفاقی می افتد که برای همیشه آفلاین شوند.