AMD حافظه دسترسی هوشمند (نوار قابل تغییر اندازه) را برای پردازنده های 3000 Ryzen، تا 16٪ افزایش عملکرد در بازی های AAA به ارمغان می آورد.

AMD حافظه دسترسی هوشمند (نوار قابل تغییر اندازه) را برای پردازنده های 3000 Ryzen، تا 16٪ افزایش عملکرد در بازی های AAA به ارمغان می آورد.

علاوه بر رونمایی Radeon RX 6700 XT، AMD همچنین اعلام کرد که فناوری Smart Access Memory (قابل تغییر اندازه) را به پردازنده های رایانه ای Ryzen 3000 Desktop خود بر اساس هسته های ذن 2 می آورد. این خبر خوبی برای اکثر کاربران رایانه های شخصی است که از پردازنده های ماتیس استفاده می کنند و افزایش عملکرد به لطف پشتیبانی BAR مورد استقبال جامعه بازی ها قرار گرفته است.

فناوری حافظه دسترسی هوشمند Smart یا قابلیت تغییر اندازه BAR در هنگام کار بسیار خوب است و اکنون در چندین تست عملکرد مشاهده کرده ایم که سود حاصل از آن وجود دارد. مطمئناً این کار در سطح گسترده نیست، اما در عناوین خاص، می توانید به صورت رایگان افزایش عملکردی داشته باشید. AMD برای Ryzen 3000 اظهار داشت که کاربران می توانند انتظار افزایش عملکرد تا 16٪ را داشته باشند که بسیار چشمگیر است. AMD با پردازنده های گرافیکی کلاس Radeon RX 6000 خود بهبود عملکرد را نشان داد اما ما می دانیم که مادربرد تولید کننده است

خانواده سری AMD Ryzen 3000 در کنار پلت فرم سری 400 راه اندازی شده و کسانی که قبلاً از BIOS پشتیبانی می کنند برای قابلیت تغییر اندازه BAR. با این حال، می توان انتظار رونمایی رسمی BIOS را داشت که پشتیبانی از پردازنده مرکزی Ryzen 3000 را در هر دو مادربرد سری 500 400 AMD کاملاً فعال کند. سیستم عامل های اینتل همچنین پشتیبانی BAR را تا مادربردهای سری 300 باز کردند، بنابراین عاقلانه بود که AMD این حرکت را انجام دهد.