ایسوس

فیلـتر

نمایش 1–24 از 327 نتیجه

شرکت کامپیوتری ایسوس‌ تک (AsusTek Computer Inc) یک شرکت چند ملیتی تایوانی است که در زمینه‌ی کامپیوتر، تلفن، سخت‌افزار و قطعات الکترونیکی فعالیت می‌کند. دفتر اصلی این شرکت در شهر تایپه در کشور تایوان واقع شده است.

شرکت ایسوس در سال ۱۹۸۹ توسط ۴ مهندس تایوانی به نام‌های تی‌اچ تانگ (T.H. Tung)، تد هسو (Ted Hsu)، وین هاسی (Wayne Hsieh) و ام‌تی لیاو (M.T. Liao) در شهر تایپه بنیان‌گذاری شد. این ۴ نفر از مهندسان سابق سخت‌افزار شرکت ایسر (Acer) بودند. در آن زمان کشور تایوان هنوز به‌عنوان یک کشور پیشرو در زمینه‌ی سخت‌افزارهای کامپیوتری شناخته نشده بود. درنتیجه شرکت اینتل همه‌ی پردازنده‌های جدید خود را ابتدا در اختیار شرکت‌هایی مانند آی‌بی‌ام قرار می‌داد و شرکت‌های تایوانی باید ۶ ماه صبر می‌کردند تا نوبتشان شود.

در همان سال‌ها شرکت ایسوس با استفاده از Intel 486 یک نمونه‌ی اولیه از مادربوردهای خودش را تولید کرده بود. اما برای امتحان کردن آن به یک پردازنده احتیاج داشت. بنابراین درخواست خود را برای شرکت Intel ارسال کرد. در آن زمان شرکت اینتل در تولید مادربورهای خود به مشکل خورده بود. شرکت ایسوس مشکل این شرکت را برطرف کرد و مشخص شد که مادربوردهای ایسوس نیاز به هیچ تغییری ندارند و به خوبی با پردازنده‌های اینتل کار می‌کنند. بعد از این ماجرا شرکت ایسوس، نمونه‌‌ی پردازنده‌های اینتل را زودتر از رقبای خود دریافت می‌کرد. ایسوس در سپتامبر سال ۲۰۰۵ اولین سری کارت‌های PhysX را به بازار عرضه کرد.

کلمه‌ی (ASUS) درواقع از ۴ حرف آخر کلمه‌ی پگاسوس (Pegasus) گرفته شده است. پگاسوس یک اسب بالدار یونانی و نماد خرد و دانش است.این برند  قدرت، خلوص و روحیه‌ی ماجراجویانه‌ی خود را از این موجود فوق‌العاده گرفته است و با هر محصولی که تولید می‌کند، این ویژگی‌ها به اوج خود می‌رساند.

-اورگیم نمایندگی رسمی ایسوس در ایران-

شما میتوانید محصولات ایسوس را با بهترین قیمت از فروشگاه اورگیم تهیه نمایید.

اطلاعات بیشتر ...